Refleksje

Biurowy wellbeing – jak czuć się dobrze w pracy?

Biurowy wellbeing – jak czuć się dobrze w pracy?
Informacja prasowa Warszawa, 06 czerwca 2019 r. Biurowy wellbeing – jak czuć się dobrze w pracy? Praca przy biurku – pojęcie bardzo znane wielu Polakom

Informacja prasowa
Warszawa, 06 czerwca 2019 r.

Biurowy wellbeing – jak czuć się dobrze w pracy?
Praca przy biurku – pojęcie bardzo znane wielu Polakom spełniającym się zawodowo. Godziny spędzone w pozycji siedzącej przez ekranem komputera często dają się we znaki. Znasz to? Wystarczy kilka prostych trików, aby praca w biurze stała się komfortowa. Wypróbuj naszych sposobów, a do biurka będziesz zasiadł z przyjemnością!

Uporządkuj swoją przestrzeń
W pracy spędzasz mniej więcej 8 godzin – to aż 1/3 Twojego dnia! Jeżeli Twoje miejsce pracy działa na Ciebie drażniąco, nie męcz się dłużej – zlokalizuj problem i zniweluj jego szkodliwe działanie. Być może to zbyt duża ilość przedmiotów znajdująca się na Twoim biurku? Choć brzmi to banalnie, metamorfozę swojego miejsca pracy powinieneś zacząć od generalnych porządków. Z pewnością nie raz na Twoim biurku znalazło się pół zastawy kuchennej – kubki, talerzyki, sztućce. Wynoś je regularnie i dbaj o ich czystość. Przejrzyj swoje długopisy i pozbądź się tych niepiszących lub uszkodzonych. Problemem bardzo często są też przyprawiające o zawrót głowy sterty papierów – szukanie potrzebnego dokumentu wśród dziesiątek ulotek, zapisków i folderów potrafi skutecznie rozdrażnić. Ogranicz liczbę przedmiotów do absolutnego minimum, zaś od teraz dbaj o to, żeby regularnie sprzątać swoje otoczenie. Zobaczysz, jak porządek w miejscu pracy pozytywnie wpłynie na Twoją efektywność i samopoczucie – do takiego miejsca aż będzie chciało się powracać!

Szybki work-out, czyli proste ćwiczenia do wykonania w biurze
Znajdź miejsce na uboczu, w którym uciekniesz od ciekawskich spojrzeń. Może to być np. łazienka albo taras – miejsce, w którym jest cicho i będziesz miała szansę na relaks. Wykonaj kilka skłonów i skrętów tułowia. Złącz dłonie za plecami i napieraj na nie nawzajem przez moment. W trakcie wykonywania ćwiczeń oddychaj powoli i spokojnie, a także patrz przez okno w dal, najlepiej na zielony obszar, np. drzewo albo park. W ten sposób Twój wzrok skupiony przez wiele godzin na blisko postawionym ekranie odpocznie, a Ty zniwelujesz ryzyko pojawienia się bólu głowy. Po takim krótkim odpoczynku wrócisz za biurko z nową energią i wpadniesz na pomysł, którego potrzebowałaś od dłuższego czasu.

A to już wiesz?  P&G rozpoczyna wieloletni program edukacji ekologicznej „Czysta Ziemia”

Pożywna przekąska na czarną godzinę
Wielogodzinna praca przed komputerem potrafi sprawić, że zapominamy o świecie. Wir pracy wciąga nas na tyle, że nie raz zapominamy o posiłkach bądź wręcz odwrotnie – głód dopada nas średnio co godzinę, więc zapychamy się słodyczami lub innymi niezdrowymi przekąskami. Zadbaj o to, aby w Twojej szufladzie nie zabrakło pożywnej, sycącej przekąski, która skutecznie zwalczy głód, a przy okazji dostarczy Ci mikro- i makroelementów. W tej roli idealnie sprawdzi się garść orzechów lub pestek. Na przykład sięgając po orzechy laskowe lub nerkowca zlikwidujesz uczucie zmęczenia i znużenia. Sięgając po bakaliową przekąską tylko zaspokoisz głód, ale też często dopadającą nas potrzebę… chrupania. Sam proces żucia powoduje rozluźnienie mięśni, które mimowolnie spinamy w stresujących sytuacjach. Sięgnij po przekąski w formie „na raz”, np. serię Chwyć&Jedz od Bakalland. Nawet jeżeli będziesz musiała załatwić coś na mieście zaniedbując przy tym porę lunchową, bez problemu wyciągniesz małą paczkę z bakalii z szuflady, aby przepakować ją do torebki. Dzięki takiej przekąsce łatwiej się skupisz i zbierzesz myśli, dostarczysz sobie energii, a sama praca będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Więcej informacji znajdziesz na www.bakalland.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy