Edukacja Wiadomości branżowe

Debiut Politechniki Gdańskiej podczas Nocy Muzeów

Miano najstarszego na Pomorzu kampusu zobowiązuje – Politechnika Gdańska przyłącza się do Nocy Muzeów. Zwiedzającym oferuje m. in. wizytę w sali wykładowej sprzed stu lat, ekspozycje zabytkowych sprzętów, ale także pokazy zupełnie współczesnych eksperymentów z wybuchami włącznie. Przedstawiciele PG będą obecni na konferencji prasowej dotyczącej ENM w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Konferencja w IKM odbędzie się 13 maja (wtorek) o godz. 12 przy Długim Targu 39/40. Wydarzenia odbywające się na PG prezentować będą: Bożena Hakuć, dyrektor Biblioteki Głównej PG oraz pracownicy Wydziału Architektury – prodziekan ds. twórczości prof. art. mal. Jan Buczkowski oraz dr hab. Jakub Szczepański z Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków.Na jedną noc, 17 maja, w godz. 19 – 1, Politechnika Gdańska zamieni się w muzeum pełne atrakcji, dostępne bezpłatnie. Przewodnikami po kampusie będą ci, którzy znają go najlepiej: pracownicy politechniki (architekci, elektrycy, chemicy, fizycy, mechanicy). Na zwiedzających czekają zorganizowane wycieczki, które będą rozpoczynać się o pełnych

Miano najstarszego na Pomorzu kampusu zobowiązuje ? Politechnika Gdańska przyłącza się do Nocy Muzeów. Zwiedzającym oferuje m. in. wizytę w sali wykładowej sprzed stu lat, ekspozycje zabytkowych sprzętów, ale także pokazy zupełnie współczesnych eksperymentów z wybuchami włącznie. Przedstawiciele PG będą obecni na konferencji prasowej dotyczącej ENM w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.

 

Konferencja w IKM odbędzie się 13 maja (wtorek) o godz. 12 przy Długim Targu 39/40. Wydarzenia odbywające się na PG prezentować będą: Bożena Hakuć, dyrektor Biblioteki Głównej PG oraz pracownicy Wydziału Architektury ? prodziekan ds. twórczości prof. art. mal. Jan Buczkowski oraz dr hab. Jakub Szczepański z Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków.

Na jedną noc, 17 maja, w godz. 19 ? 1, Politechnika Gdańska zamieni się w muzeum pełne atrakcji, dostępne bezpłatnie. Przewodnikami po kampusie będą ci, którzy znają go najlepiej: pracownicy politechniki (architekci, elektrycy, chemicy, fizycy, mechanicy). Na zwiedzających czekają zorganizowane wycieczki, które będą rozpoczynać się o pełnych godzinach.

Reprezentacyjna fasada gmachu głównego jest w nocy rzęsiście oświetlona i w pełni prezentuje swoje ozdoby. W rozszyfrowywaniu ich znaczeń pomoże zwiedzającym dr Jakub Szczepański z Wydziału Architektury.

Wewnątrz gmachu będzie można zobaczyć m. in. pokazy doświadczeń fizycznych oraz wystawę zabytkowego sprzętu. Na eksperymenty można również liczyć na Wydziale Chemicznym, a na ekspozycję przedwojennych sprzętów miernictwa elektrycznego na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Niecodzienną atrakcją będzie wizyta w Hali Maszyn, jednym z najstarszych budynków na kampusie. Na jego ścianach widnieje niezwykły rysunek, a we wnętrzach stoją m. in. modele rakiet V1 i V2 badane w latach II wojny światowej.

Przy wejściu na kampus od strony ul. Narutowicza, tuż przy bramie głównej, będzie punkt informacyjny. Tutaj będzie można odebrać plany kampusu z zaznaczonymi atrakcjami i podstawowymi wiadomościami na ich temat oraz zasięgnąć informacji na temat szczegółów programu i wycieczek z przewodnikami.

A to już wiesz?  Polacy patrzą w przyszłość z optymizmem

Europejska Noc Muzeów na PG to impreza towarzysząca obchodom 110 jubileuszu powstania uczelni.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy