Data publikacji: 2019-05-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dziedzictwo zamknięte w drewnie – projekt AHEC na Festiwal Designu w Londynie
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE
Dziesięć największych osobistości londyńskiego świata kultury, dziesięciu światowej sławy projektantów i czerwony dąb amerykański – oto przepis na najnowszy projekt AHEC na tegoroczny Festiwal Designu w Londynie.
Dziesięć największych osobistości londyńskiego świata kultury, dziesięciu światowej sławy projektantów i czerwony dąb amerykański – oto przepis na najnowszy projekt AHEC na tegoroczny Festiwal Designu w Londynie.
Sir John Sorrell, prezes Festiwalu Designu w Londynie, zaprosił przedstawicieli największych londyńskich instytucji kulturalnych do współpracy ze znanymi na całym świecie projektantami. Zostali oni poproszeni o stworzenie 10 projektów wykorzystujących czerwony dąb amerykański, które zostaną zaprezentowane pod wspólnym hasłem „Legacy” („Dziedzictwo”) – efekty ich kreatywnych pomysłów będziemy mogli obejrzeć już we wrześniu na wystawie w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.
Projekt „Legacy” to wspólny pomysł Davida Venables, dyrektora na Europę Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) i firmy Benchmark Furniture – to w jej zakładzie produkcyjnym w hrabstwie Berkshire powstawać będą projekty.
– AHEC stale dąży do poszerzania potencjału wykorzystania amerykańskiego drewna liściastego. Zależało nam na stworzeniu projektu, który pokaże wysoką jakość i unikalne właściwości czerwonego dębu amerykańskiego w zastosowaniu innym niż produkcja mebli. Z niecierpliwością czekam na efekty tej niezwykłej współpracy – powiedział David Venables, Dyrektor AHEC na Europę.
– Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować z tyloma ciekawymi projektantami. Jestem ciekaw, jakie projekty stworzą stosując tylko jeden rodzaj materiału – czerwony dąb amerykański – i to w tak krótkim czasie. Projekt „Legacy” to także możliwość poznania bliżej przedstawicieli wielu znamienitych instytucji kultury w Londynie – powiedział Sean Sutcliffe, założyciel firmy Benchmark.
Sean Sutcliffe dodał też, że podczas tego rodzaju projektów atmosfera w zakładzie Benchmark jest wyjątkowa:
– Czujemy się wtedy jak na festiwalu. Nasi pracownicy cały czas podejmują nowe wyzwania, czasu jest niewiele, a progi naszego zakładu przekracza całe mnóstwo niezwykłych osób. Warto pamiętać, że wspólny projekt z AHEC to także promocja wykorzystania odnawialnego materiału, jakim jest amerykańskie drewno liściaste.
Projektanci i przedstawiciele londyńskiego świata kultury zaproszeni do udziału w projekcie „Legacy”:
– Tristram Hunt, dyrektor Victoria & Albert Museum, będzie współpracował z Jasperem Morrisonem
– Sir Ian Blatchford, dyrektor Science Museum Group, będzie współpracował z Marlene Huissoud
– Yana Peel, prezes Serpentine Galleries, stworzy projekt z Edem Barberem i Jay’em Osgerbym
– Alex Beard, prezes Royal Opera House, stworzy projekt z Terencem Woodgatem
– Amanda Nevill, prezes Brytyjskiego Instytutu Filmowego, będzie współpracowała z Sebastianem Coxem
– Tamara Rojo, dyrektor artystyczna English National Ballet, będzie współpracowała z Martino Gamperem
– Maria Balshaw, dyrektor sieci galerii sztuki Tate, stworzy projekt z Maxem Lambem
– Iwona Blazwick, dyrektor Whitechapel Art Gallery, będzie w zespole z Yael Mer i Shay’em Alkalayem z Raw Edges
– Kwame Kwei-Armah, dyrektor artystyczny Young Vic, będzie pracował nad projektem z Tomoko Azumi
– Sir John Sorrell, prezes Festiwalu Designu w Londynie, stworzy projekt we współpracy z Juliet Quintero
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE