Golf

GOLF JAK BIZNES

GOLF JAK BIZNES
INFORMACJA PRASOWA Warszawa, 25.04.2017 GOLF JAK BIZNES Wysiłek, czas spędzony na świeżym powietrzu, ale i dyscyplina oraz szacunek dla współgraczy. Tymi słowami możemy opisać golf,

INFORMACJA PRASOWA

Warszawa, 25.04.2017

GOLF JAK BIZNES
Wysiłek, czas spędzony na świeżym powietrzu, ale i dyscyplina oraz szacunek dla współgraczy. Tymi słowami możemy opisać golf, jeden z najsłynniejszych sportów na świecie, który, jak przyjmuje się umownie, wymyślili w XV wieku Szkoci. Krzysztof Sadecki, finansista oraz jeden z czołowych polskich trenerów mentalnych opowiada o tym, jak golf może stać się sposobem nad pracą nad własnym umysłem oraz ciałem.

Golf to przede wszystkim to, co najbardziej związane ze sportem, a więc wysiłek – runda na 18-dołkowym polu to w przybliżeniu ponad 2000 spalonych kalorii, 7 kilometrów spaceru i 300 wymachów nazywanych swingami. Do pojedynczego swingu angażuje się 120 mięśni, które na co dzień nie są używane. Oprócz wysiłku fizycznego najbardziej liczy się pobyt na łonie natury, świeże powietrze, przyjazne otoczenie i piękne ukształtowanie terenu. Odpoczynkowi sprzyjają starannie utrzymana trawa, przycięte krzewy i drzewa, malownicze oczka wodne i mostki, które tworzą idealne miejsce do odpoczynku dla osób szukających spokoju i odskoczni od tempa dnia codziennego. Wbrew potocznemu mniemaniu nie jest on grą dla wybranych, to sposób na spędzenie czasu w gronie przyjaciół lub rodziny. To jednak nie wszystko.

W golfa gra się w większości przypadków bez nadzoru sędziego. Gra zależy więc od uczciwości i szacunku do innych. Gracze zachowują się w sposób zdyscyplinowany, okazując w każdej chwili uprzejmość i sportową postawę, niezależnie od tego jak ambitnie traktują grę. Tym właśnie jest duch golfa, dzięki któremu pole golfowe jest doskonałym miejscem do poznawania nowych osób, z którymi można zbudować długotrwałe relacje, prywatne, jak i zawodowe. W świetle przemian społecznych ostatnich lat, golf jako sport stanowi znakomitą analogię do szkoleń relacji interpersonalnych. Zarówno obcowanie z naturą, jak i innymi graczami, mają w sobie wiele cech treningu mentalnego. Rozwój osobowości gracza to jednocześnie nauka wdrażania procesów decyzyjnych, doboru tempa realizacji potrzeb, sukcesywne polepszanie efektów działania i psychologiczny symbol osiągania celów. Taki tok myślenia można potwierdzić zwracając uwagę na First Warsaw Golf – to najstarszy w Polsce klub i pole golfowe położone w Rajszewie koło Jabłonnej około 25 km od centrum Warszawy, osadzone w malowniczej scenerii dorzecza Wisły w samym sercu Parku Narodowego Ławice Kiełpińskie. Na początku marca zostało ponownie wybrane „Najlepszym Polem Golfowym w Polsce” w plebiscycie PGA – Polish Golf Awards. Jest popularne wśród polskich sportowców, odwiedza je między innymi Mariusz Czerkawski oraz członkowie polskiej reprezentacji futbolowej.

A to już wiesz?  Zakończono ósmą edycję turnieju Dr Irena Eris Ladies? Golf Cup

– Golf jest moją pasją już od jakiegoś czasu. To nie tylko wyjątkowa przygoda, ale i również praca nad sobą i wyciszeniem umysłu oraz wypracowanie jedności ciała z naturą – mówi polski finansista. – Uważam, że pole w Rajszewie, nie bez powodu zostało wybrane najlepszym w Polsce i jest uważane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Chyba każdemu spodoba się połączenie natury z ekspresją własnych emocji pojawiających się w procesie osiągania kolejnych celów – mówi biznesmen Krzysztof Sadecki, jeden z czołowych polskich trenerów mentalnych, którego często można spotkać na golfie.

Rozwój poprzez wysiłek

Nie ma sportu bez techniki, a technika to umiejętność panowania nad sobą w taki sposób, jaki odpowiada sytuacji i postawionym zadaniom. Golf jest więc sportem, w którym nie tylko chodzi o to, by umieścić niewielką piłeczkę w niewiele większym dołku, ale i o charakter.- Nie ma dwóch takich samych sytuacji, dwóch takich samych działań i nie ma drugiego takiego sportu jak golf. Jeśli będziemy pamiętać, że każdy wysiłek to rozwój, szybko zrozumiemy, że w przypadku golfa pozwalającego zarówno na rywalizację, jak i na obcowanie z naturą, rozwój i relaks są tym samym – wyjaśnia Krzysztof Sadecki.

Gra na polu golfowym wymaga od golfisty nieustannej pracy nad samym sobą. Tutaj znaczenie ma zarówno cierpliwość, skupienie, jak i dokładność uderzeń, ale również ich powtarzalność i powiązanie ze strategią gry. Nie ma możliwości wykonania udanego uderzenia bez poprawnego wykonania całej sekwencji ruchów.

– Golf przyciąga ludzi z charakterem – kontynuuje Krzysztof Sadecki. – Wrażliwych na piękno natury, zdolnych do docenienia nie tylko uroku rywalizacji, ale i oddanych idei fair play, a zarazem rozumiejących niepowtarzalność każdego momentu naszego życia. Bez tego zrozumienia trudno byłoby schodzić z 18-go dołka bez myśli „kiedy znów tu wrócę?”.

A to już wiesz?  Golfm dla dzieci

Każde uderzenie jest wyjątkowe

Sadecki rekomenduje golfa jako narzędzie rozwoju mentalnego, emocjonalnego i znakomitego środka na wyciszenie wewnętrzne. Podkreśla, że każdy dołek jest wyjątkowy i unikalny – nie tylko w skali pola, ale i każdej gry, co oznacza, że na tle permanentnej zmiany jakiej podlega każda sytuacja i każda chwila oraz całe nasze otoczenie, koncentracja na technice gry pozwala każdemu graczowi na nowo odnajdywać i odkrywać samego siebie. Sam Krzysztof Sadecki prowadzi bardzo aktywny tryb życia, ale kiedy tylko ma okazję odwiedza pola golfowe, nie tylko by oddawać się grze – są to również znakomite miejsca na spotkania z przyjaciółmi.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy