Książka LIFESTYLE

Inspirujące rozmowy wokół wyczekiwanych premier książkowych

Inspirujące rozmowy wokół wyczekiwanych premier książkowych
Kolejne spotkania z cyklu

Data publikacji: 2020-11-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Inspirujące rozmowy wokół wyczekiwanych premier książkowych
Kategoria: Książka, LIFESTYLE

Kolejne spotkania z cyklu #premieraonline

Inspirujące rozmowy wokół wyczekiwanych premier książkowych Książka, LIFESTYLE - Kolejne spotkania z cyklu #premieraonline

Agnieszka Maciąg, Paulina Świst i Grzegorz Damięcki, Szczepan Twardoch, Sebastian „Rahim” Salbert i Przemek Corso oraz Jessica Bruder podczas spotkań autorskich z cyklu #premieraonline opowiedzą o najnowszych książkach. Premiera „Pisma. Wokół książek” będzie okazją do dyskusji o literaturze dziecięcej. W debacie udział wezmą Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke i Karolina Lewestam. Natomiast przedstawicielom branży wydawniczej inspiracji dostarczy webinar z Kubą Piotrkowiczem, prezesem Virtualo, poświęcony technologii print on demand.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Agnieszka Maciąg – poniedziałek, 16 listopada, godz. 18:00

Z okazji premiery książki „Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach” (Wydawnictwo Otwarte) w studiu Empiku zagości Agnieszka Maciąg, która od lat inspiruje do odkrywania w sobie siły do realizacji marzeń. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka. 

Życie nieustannie się zmienia i przynosi mnóstwo nieoczekiwanych wydarzeń. We współczesnym świecie wszystko jest niepewne i nie zawsze idzie zgodnie z planem. To, że pada deszcz, nie oznacza, że trzeba zmoknąć! Agnieszka Maciąg pragnie wyposażyć swoich czytelników w parasol wewnętrznej mocy, który będzie chronił przed wszelkimi nawałnicami zewnętrznego świata. Teraz bardziej niż kiedykolwiek przedtem potrzebna jest nam wewnętrzna siła – autorka zachęca, aby poszukiwać jej w sobie.

Paulina Świst i Grzegorz Damięcki – poniedziałek, 16 listopada, godz. 20:00

Skrywająca się pod pseudonimem literackim Paulina Świst opowie o swojej najnowszej książce „Paprocany” (Wydawnictwo Akurat). Podczas spotkania autorskiego pisarce towarzyszyć będzie aktor Grzegorz Damięcki, który w serialu audio produkcji Empik Go wcielił się w głównego bohatera opowieści. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Znakiem rozpoznawczym Pauliny Świst są rasowe kryminały – pełne tajemnic z prawniczego świata i śmiałej erotyki. W najnowszej książce „Paprocany” autorka zabierze miłośników mocnych wrażeń do przestępczego półświatka, w którym sprawę zaginięcia młodej dziewczyny rozwiązują bezkompromisowa adwokat Zofia Bojarska i odsunięty od obowiązków służbowych policjant Krzysztof Strzelecki. Premierze książkowej towarzyszy superprodukcja Empik Go z udziałem Olgi Bołądź i Grzegorza Damięckiego.

A to już wiesz?  POEZJA SPLĄTANEJ ARCHITEKTURY NA BIENNALE W WENECJI

Szczepan Twardoch – wtorek, 17 listopada, godz. 20:00

W ramach cyklu #premieraonline odbędzie się spotkanie ze Szczepanem Twardochem poświęcone jego wyczekiwanej powieści „Pokora” (Wydawnictwo Literackie). Rozmowę poprowadzi Justyna Suchecka. 

11 listopada 1918 roku leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył. La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy. Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe. „Pokora” to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke i Karolina Lewestam – środa, 18 listopada, godz. 18:00

Premiera „Pisma. Wokół książek”, specjalnego wydania magazynu „Pismo. Magazynu Opinii” stanowi okazję do debaty nad literaturą dziecięcą. Uczestnicy dyskusji – Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke i Karolina Lewestam – spróbują odpowiedzieć na pytanie, czego w książkach dla dzieci poszukują najmłodsi czytelnicy, a czego starsi. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia ZET. 

„Pismo. Magazyn Opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Poruszane są w nim istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. Czytelnik znajdzie na jego łamach treści merytoryczne, wnikliwe i rzetelne. A to wszystko w nowoczesnej i zwracającej uwagę formie. „Pismo” angażuje czytelnika zarówno atrakcyjną ilustracją, jak i przykuwającym uwagę zdjęciem, zaprasza do rozmów o rzeczach ważnych.

Sebastian „Rahim” Salbert i Przemek Corso – czwartek, 19 listopada, godz. 18:00

A to już wiesz?  Grzegorz Uzdański | Księgarnia Empik

Sebastian „Rahim” Salbert i Przemek Corso podczas spotkania autorskiego online opowiedzą o pracy nad książką „Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia” (Wydawnictwo SQN) – szczerej spowiedzi jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej i podsumowanie ponad 20 lat życia pełnego muzyki, ciekawych opowieści, spotkań i ludzi. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, ojciec i szara eminencja wytwórni MaxFloRec, po raz pierwszy opowiada szczerze o swoim życiu, hip-hopie, dorastaniu na Śląsku, spełnianiu marzeń i budowaniu muzycznej kariery. Od pierwszych bitów klejonych na amidze 1200 w rodzinnym mieszkaniu w Mikołowie, przez nagrywki z 3-X-KLANem i Kalibrem 44 oraz fenomenalny sukces Paktofoniki, aż po solową karierę, powstanie Pokahontaz, niecodzienne kolaboracje i własną wytwórnię MaxFloRec.

Ta książka to wyczerpująca opowieść o miłości, przyjaźni, pakcie przy dźwiękach głośnika, a także nieuczciwych wydawcach i dzikim muzycznym rynku lat 90., w którym albo byłeś twardy, albo zostawałeś pożarty i kończyłeś z długami. Fani przeczytają w niej o kulisach pracy nad kultową „Kinematografią”, śmierci przyjaciela, szaleństwie, które nastało po premierze filmu „Jesteś bogiem”, budowaniu własnej muzycznej tożsamości, pożegnaniu z przeszłością, o honorze i zaczynaniu wszystkiego od nowa, a także o Pokahontaz, nowych brzmieniach, promowaniu młodych artystów i całkowicie nowych projektach.

Jessica Bruder – czwartek, 19 listopada, godz. 20:00

Amerykańska dziennikarka Jessica Bruder połączy się z polskimi czytelnikami, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące blisko 3-letniej pracy nad książką „Nomadland. W drodze za pracą” (Wydawnictwo Czarne). Rozmowę z autorką poprowadzi Katarzyna Borowiecka. 

Wnikliwy reportaż pozwala dołączyć do nomadów i wyruszyć na włóczęgę po innej Ameryce. Współcześni koczownicy to często ludzie, których oszczędności wyparowały po kryzysie w 2008 roku lub z powodu różnych życiowych wypadków. Zamiast przejść na zasłużoną emeryturę, żegnają się z wygodnym życiem przedstawicieli klasy średniej, które wiedli dotąd. Sprzedają domy, bo nie mogą ich już utrzymać, przesiadają się do kamperów, przyczep, vanów czy pikapów i ruszają w drogę. Jeżdżą od stanu do stanu w poszukiwaniu dorywczej pracy – na kempingach, przy zbiorach owoców i warzyw, w centrach logistycznych Amazona.

A to już wiesz?  Witold Sadowy Przekroczył Setkę i ustanowił oficjalny Rekord Polski

Niektórzy uważają ich za bezdomnych, ale nomadzi nowej ery nie lubią tej łatki. Mówią o sobie: bezmiejscowi. Twierdzą, że wyrwali się z niewoli czynszów, świadomie wypisali z zepsutego, demoralizującego systemu. Wielu nauczyło się cieszyć nową wolnością. Nawiązują przyjaźnie, dzielą się doświadczeniami, pomagają sobie nawzajem. Dla wielu firm to pracownicy doskonali. Jessica Burder spędziła 3 lata w podróży i przejechała łącznie 24 tysiące kilometrów, towarzysząc swoim bohaterom. Efektem jest książka, która pozwala odkryć zupełnie nieznane oblicze Ameryki.

Webinar „Druk na życzenie – nowa technologia na nowe czasy” – wtorek, 17 listopada, godz. 12:00

Print on demand, czyli druk na życzenie, to jedna z nowych technologii na rynku wydawniczym. Wiele osób o niej słyszało, ale mało kto widział ją zastosowaną na rodzimym rynku. Z tego powodu narosło wiele mitów i błędnych przekonań, które zostaną rozwiane podczas webinaru z udziałem Kuby Piotrkowicza, prezesa Virtualo. 

Uczestnicy dowiedzą się, jak można zastosować rozwiązanie print on demand w swoim wydawnictwie, dla kogo jest ono przeznaczone, czym różni się od druku cyfrowego i czy druk na życzenie poprawia rentowność wydawnictw.

Webinar dostępny jest dla uczestników branżowych – wydawców, autorów i innych osób bezpośrednio związanych z rynkiem książki. Obowiązuje rejestracja poprzez ten link. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia. Zarejestrowane osoby otrzymają indywidualny link do udziału w wydarzeniu.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Inspirujące rozmowy wokół wyczekiwanych premier książkowych Książka, LIFESTYLE - Kolejne spotkania z cyklu #premieraonline
Hashtagi: #Książka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy