LIFESTYLE sztuka

Kultura w module

Kultura w module
Sezon na spotkania w plenerze w pełni. Wraz z wiosną, rusza fala wydarzeń, imprez plenerowych, koncertów. Organizacja udanego wydarzenia to jednak nie tylko odpowiednio zaplanowane atrakcje. Nie mniej ważne jest całe zaplecze imprezy – bezpieczne, pewne, ale i mobilne i

Data publikacji: 2018-06-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kultura w module
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Sezon na spotkania w plenerze w pełni. Wraz z wiosną, rusza fala wydarzeń, imprez plenerowych, koncertów. Organizacja udanego wydarzenia to jednak nie tylko odpowiednio zaplanowane atrakcje. Nie mniej ważne jest całe zaplecze imprezy – bezpieczne, pewne, ale i mobilne i tanie.

Kultura w module Sztuka, LIFESTYLE - Sezon na spotkania w plenerze w pełni. Wraz z wiosną, rusza fala wydarzeń, imprez plenerowych, koncertów. Organizacja udanego wydarzenia to jednak nie tylko odpowiednio zaplanowane atrakcje. Nie mniej ważne jest całe zaplecze imprezy – bezpieczne, pewne, ale i mobilne i tanie.

Sezon na spotkania w plenerze w pełni. Wraz z wiosną, przez Polskę rusza fala wydarzeń, imprez plenerowych, koncertów. Organizacja udanego wydarzenia to jednak nie tylko odpowiednio zaplanowane atrakcje. Nie mniej ważne jest całe zaplecze potencjalnej imprezy – bezpieczne, pewne, ale i mobilne i tanie. Rozwiązaniem zyskującym z roku na rok większą popularność są moduły kontenerowe. Dziś już nie kojarzą się tylko z pomieszczeniami socjalnymi, a stają się atrakcyjnymi przestrzeniami, doskonale współgrającymi z każdym rodzajem planowanej imprezy.

 

Sztuka i moduły kontenerowe? Idą w parze.

KontenerArt to wyjątkowe wydarzenie, które od 11 lat sprawia, że poznańska plaża nad Wartą zamienia się w centrum kultury, sztuki i miejsce rekreacji. KontenerArt to cały cykl wydarzeń, które rozpoczynają się w kwietniu i trwają aż do października. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla fakt, że – jak jest to zaszyte w nazwie – moduły kontenerowe występują tu niejako w roli głównej. Są miejscem spotkań z artystami, miejscem rekreacji i odpoczynku. To unikatowe, nie tylko na naszej polskiej scenie kulturalnej wydarzenie pokazuje, że moduł kontenerowy to doskonałe miejsce do tworzenia sztuki, a odpowiednio zaaranżowany może nawet stać się jej częścią.

Innym artystycznym zastosowaniem modułów są mobilne galerie sztuki. Przeszklone moduły pozwalają widzom na bezpośredni kontakt ze sztuką. Artyści, korzystając z rozwiązań, w których od widza oddziela ich tylko szklana tafla, mogą wchodzić w interakcje także z tymi, którzy w innej sytuacji nie mieliby możliwości poznania ich dzieł. Takie mobilne galerie sztuki mogą podążać za widzami, zmieniając swą lokalizację zgodnie z tym, jak żyje miasto w którym są usytuowane lub podróżując za turystycznymi szlakami Polaków. Przykładem takiego rozwiązania jest galeria prac Szymona Brodziaka, która nie tylko zmieniała miejsce lokalizacji, ale i samo położenie w przestrzeni, w której się znajdowała. 

A to już wiesz?  !!!ODWOŁANE!!! - ANNA KASIUK - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

Projektanci doceniają moduły kontenerowe

Jednym z ciekawszych rozwiązań z wykorzystaniem modułów kontenerowych są Gdynia Design Days – cykliczna impreza, na której prezentowane są najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. W trakcie tego wydarzenia, moduły służyły jako miejsce spotkań artystów i osób interesujących się designem. Moduły, dzięki odpowiedniej aranżacji, będąc oprawą dla wykładów, spotkań czy warsztatów, same stały się przykładem tego, jak duże znaczenie ma design.

Moduły kontenerowe to rozwiązanie o niemal nieskończonym poziomie elastyczności, co jest cechą pożądaną nie tylko w przypadku rozwiązań dla przemysłu czy budownictwa, ale i w przypadku działań kulturalnych czy imprez masowych. Dzięki temu, że moduły kontenerowe można ustawiać praktycznie wszędzie, a o tym, jak zostaną one zaaranżowane decyduje tak naprawdę wyobraźnia projektanta i budżet, coraz powszechniej stają się rozwiązaniem pierwszego wyboru dla wszelkich imprez masowych czy wydarzeń kulturalnych – wyjaśnia Jacek Staniszewski, Dyrektor Zarządzający Algeco Polska.

Niewielka przestrzeń – duże wymagania

Moduły kontenerowe sprawdzają się także znakomicie jako elementy większych imprez, np. jako stoiska sponsorskie czy strefy zamknięte.

Dobrym przykładem jest zamknięta dwukondygnacyjna strefa promocyjna jednego z największych producentów wyrobów tytoniowych, która obecna była na festiwalach muzycznych w czterech miastach Polski. W tej zamkniętej przestrzeni umiejscowiony był m.in. bar, klub muzyczny, fryzjer oraz mobilny tunel aerodynamiczny. Ta wyjątkowa instalacja miała 175 m² powierzchni zbudowanej z 12 modułów, umieszczonych na dwóch kondygnacjach.

Moduły kontenerowe dzięki elastycznej technologii szybkiego budowania i dowolnego aranżowania określonych powierzchni mogą być całkowicie otwarte, przeszklone, czy ozdobione dowolną grafiką. Są one jednocześnie bardzo odporne na warunki pogodowe, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem podczas imprez. Istotne jest to, iż koszty związane z postawieniem budynku z modułów (a system modułowy może osiągnąć wysokość nawet 4 kondygnacji), są stosunkowo nieduże. Co ciekawe, moduły kontenerowe mogą być też eko! Ich wyposażenie może obejmować panele fotowoltaiczne, energooszczędne oświetlenie LED, czy zbliżeniowo aktywowane baterie umywalkowe.

A to już wiesz?  Nerwowy ekspresjonizm – wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Ludwina

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kultura w module Sztuka, LIFESTYLE - Sezon na spotkania w plenerze w pełni. Wraz z wiosną, rusza fala wydarzeń, imprez plenerowych, koncertów. Organizacja udanego wydarzenia to jednak nie tylko odpowiednio zaplanowane atrakcje. Nie mniej ważne jest całe zaplecze imprezy – bezpieczne, pewne, ale i mobilne i tanie.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy