Edukacja Wiadomości branżowe

Nasza drużyna młodych wynalazców – Mistrzami świata XXXV Odysei Umysłu 2014

Grupa młodych wynalazców z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB wygrała Światowe Finały Odysei Umysłów 2014 odbywające się w dniach 27 maja – 1 czerwca 2014 r. w Stanach Zjednoczonych.Są drużyną młodych pasjonatów i zapaleńców z Trójmiasta, która bardzo lubi głowić się nad różnymi problemami, najchętniej natury technicznej. Swoje umiejętności już od 4 lat szkolą w Ośrodku Twórczej Psychoedukacji DAMB pod okiem doświadczonych trenerów: Konstruując swoje wynalazki wykorzystują najprzeróżniejsze, dziwne rzeczy codziennego użytku. Grupa składa się z siedmiu osób w wieku licealnym: Magda Wasiukiewicz, Szymon Bieńkowski, Tomek Skoczylas, Rafał Stencel, Ignacy Urbańczyk, Franek Wojciechowicz i Mikołaj Urbański. Pracujemy pod okiem doświadczonych trenerów: Doroty Hazuka-Furgalskiej i Pawła Romanowskiego.Czy wyobrażacie sobie, że zwykła pułapka na myszy może być motorem napędowym pojazdu? Nie? A oni tak!Stworzyli pojazd, którym może poruszać się jeden z członków drużyny. Głównym systemem napędowym tego pojazdu, jest półkula

Grupa młodych wynalazców z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB wygrała Światowe Finały Odysei Umysłów 2014 odbywające się w dniach 27 maja ? 1 czerwca 2014 r. w Stanach Zjednoczonych.

Są drużyną młodych pasjonatów i zapaleńców z Trójmiasta, która bardzo lubi głowić się nad różnymi problemami, najchętniej natury technicznej. Swoje umiejętności już od 4 lat szkolą w Ośrodku Twórczej Psychoedukacji DAMB pod okiem doświadczonych trenerów: Konstruując swoje wynalazki wykorzystują najprzeróżniejsze, dziwne rzeczy codziennego użytku. Grupa składa się z siedmiu osób w wieku licealnym: Magda Wasiukiewicz, Szymon Bieńkowski, Tomek Skoczylas, Rafał Stencel, Ignacy Urbańczyk, Franek Wojciechowicz i Mikołaj Urbański. Pracujemy pod okiem doświadczonych trenerów: Doroty Hazuka-Furgalskiej i Pawła Romanowskiego.

Czy wyobrażacie sobie, że zwykła pułapka na myszy może być motorem napędowym pojazdu? Nie? A oni tak!

Stworzyli pojazd, którym może poruszać się jeden z członków drużyny. Głównym systemem napędowym tego pojazdu, jest półkula napędzana silnikiem od wycieraczek samochodowych, która jest zamontowana w obrotowej ramie, pozwalającej na stykanie kuli z podłożem pod różnym kątem. Pozwala to na poruszanie się pojazdu w niemal wszystkich kierunkach. Na potrzeby konkursu stworzyli robot piszący na maszynie do pisania, na bazie właśnie tego pojazdu.

Jednak droga po Mistrzostwo Świata nie była prosta. Jako zwycięzcy Mistrzostw Polski byli naszymi reprezentantami na Światowych Finałach. Jednak, aby cała grupa mogła wziąć w nich udział, potrzebowali 40 000zł. Większą część środków zebrali od prywatnych sponsorów i rodziny. Ostatnie, brakujące 5 000 zł zdecydowali się zebrać za pomocą finansowania społecznościowego ? crowdfundingu, na platformie Wspólnyprojekt.pl. Mieli bardzo mało czasu od momentu wystartowania projektu, w zaledwie 7 dni. Mimo to zebrali 5 182zł i wsparło ich aż 99 osób

To właśnie pokazuje siłę finansowania społecznościowego. We Wspólnymprojekcie nie chodzi o wielkie kwoty, tutaj każda 1 zł ma znaczenie i pozwala zrealizować marzenia, tutaj każdy może wspierać wartościowe projekty, w których chodzi o zdecydowanie więcej niż rachunek zysków i strat. Wystarczy dołączyć do Grupy Trzymającej Kciuki i wspierać ciekawe projekty.

A to już wiesz?  Naukowcy PG zdobyli 4 medale w Brukseli

Gratulujemy Mistrzom Świata i nie możemy się doczekać kolejnych niezwykłych pomysłów!


dostarczył infoWire.pl

Źródło Wspólnyprojekt.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy