Polityka Wiadomości branżowe

Pierwsze spotkanie Round Table Mixer ? dlaczego potrzeba nam dziś rozmowy o Polsce

Jeśli (…) polska polityka podąży za trendem widocznym w większości Europy, czyli lansowanym przez Brukselę socjalizmem, wówczas będzie to raczej stracone pokolenie (jak Japonia) i podobne to tego, co dzieje się w USA i części Unii Europejskiej. W tym przypadku nadchodząca recesja potrwa raczej dziesięć lat niż dwa lub trzy – napisał niedawno  dla Forbes.com Matthew Tyrmand. O tym, czy da się powstrzymać nadchodzący kryzys i jak powinny wyglądać relacje na styku polityki, biznesu i mediów w dopiero co okrzepłej polskiej demokracji rozmawiali w czwartek w Warszawie uczestnicy Round Table Mixer, którego inicjatorem jest Michał M. Lisiecki, wydawca tygodników WPROST i „Do Rzeczy”. Lisiecki zorganizował je po rozmowach o Polsce z wieloma ludźmi, głównie swojego pokolenia, m.in z Matthew Tyrmandem, Dariuszem Żukiem, Leszkiem Jażdżewskim, a także Krzysztofem Suskim.Do udziału w spotkaniu zaproszono reprezentantów młodego i średniego pokolenia, polityków,

Jeśli (?) polska polityka podąży za trendem widocznym w większości Europy, czyli lansowanym przez Brukselę socjalizmem, wówczas będzie to raczej stracone pokolenie (jak Japonia) i podobne to tego, co dzieje się w USA i części Unii Europejskiej. W tym przypadku nadchodząca recesja potrwa raczej dziesięć lat niż dwa lub trzy ? napisał niedawno  dla Forbes.com Matthew Tyrmand. O tym, czy da się powstrzymać nadchodzący kryzys i jak powinny wyglądać relacje na styku polityki, biznesu i mediów w dopiero co okrzepłej polskiej demokracji rozmawiali w czwartek w Warszawie uczestnicy Round Table Mixer, którego inicjatorem jest Michał M. Lisiecki, wydawca tygodników WPROST i ?Do Rzeczy?. Lisiecki zorganizował je po rozmowach o Polsce z wieloma ludźmi, głównie swojego pokolenia, m.in z Matthew Tyrmandem, Dariuszem Żukiem, Leszkiem Jażdżewskim, a także Krzysztofem Suskim.

Do udziału w spotkaniu zaproszono reprezentantów młodego i średniego pokolenia, polityków, ludzi biznesu, mediów i kultury. Kryterium było jedno ? zaproszono osoby urodzone po 1 sierpnia 1972 r. Tych, którzy nie podlegają lustracji, którzy w swoje dorosłe życie wchodzili po 1989 r.  i patrzą na Polskę jaka będzie za następnych 25 lat.

Michał M. Lisiecki, rocznik 1976, od 18 lat jest związany z rynkiem medialnym, zaczynał jako wydawca magazynu studenckiego, dziś jest  właścicielem giełdowej spółki PMPG Polskie Media, wydawcą tygodników WPROST i ?Do Rzeczy?. 

Matthew Tyrmand,  rocznik 1981, to w Polsce przede wszystkim syn Leopolda Tyrmanda, autor książki ?Jestem Tyrmand, syn Leopolda?. Jednak za oceanem jest [przede wszystkim ekonomistą, finansistą, przez lata pracował na Wall Street, obecnie doradza firmom.

Leszek Jażdżewski, rocznik 1983, publicysta i działacz liberalny, twórca ?LIBERTÉ!? ? portalu, think tanku i liberalnego kwartalnika, którego jest redaktorem naczelnym. Po raz było nim głośno w 2005 roku, kiedy miał 23 lata i napisał list otwarty do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, w którym apelował, żeby prezydent jadąc do Moskwy na obchody 60. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej ze wspólnym stanowiskiem krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku znalazł się w gronie 25 liderów na kolejnych 25 lat wytypowanych przez ?Teraz Polska?.

A to już wiesz?  MEDIA PRZYCHYLNE KANDYDATOM

Dariusz Żuk, rocznik 1980, prezes i współtwórca Polski Przedsiębiorczej ? think tanku działającego w obszarze przedsiębiorczości. Minister Przedsiębiorczości w gabinecie cieni BCC.  Współtwórca Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, dzięki który powstało ponad 7000 firm. Polska Przedsiębiorcza posiada pierwszą systemową strategię wspierania przedsiębiorczości.

Inspiratorem dla Lisieckiego był również Krzysztof Suski. Suski jest właścicielem i prezesem Euroholdingu, który grupuje spółki z branży telekomunikacyjnej, energetycznej oraz deweloperskiej. Aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. Przez ponad rok był także prezesem Polskiego Związku Tenisowego. Prywatnie jest nie tylko zapalonym tenisistą, także miłośnikiem poezji Zbigniewa Herberta i prozy Leopolda Tyrmanda. To właśnie rozmowy o ?Złym? i o Tyrmandzie doprowadziły do spotkania Lisieckiego z Matthew Tyrmandem, które ostatecznie doprowadziło do stworzenia RTMix.   

Dlaczego Round Table? Bo Okrągły Stół to symbol konstruktywnego dialogu, który jest warunkiem sukcesu ? napisali w zaproszeniu organizatorzy. Podkreślali, że kluczem do sukcesu jest networking, budowanie relacji i wzajemne wsparcie. Chcemy przełamać tradycyjne podziały, chcemy pokazać, że ludzie młodzi i średniego pokolenia są gotowi tworzyć ciekawą, merytoryczną i twórczą debatę o życiu publicznym ? piszą Lisiecki i Tyrmand. I dodają – Po 25 latach, kiedy zrealizowaliśmy postulaty i marzenia tych, którzy przy Okrągłym Stole siedzieli, kiedy Polska stała się najpierw członkiem NATO, a potem Unii Europejskiej, kiedy nasza demokracja nieco okrzepła, ale coraz częściej widzimy jej niedoskonałości – potrzebujemy dzisiaj twórczego dyskursu, który będzie nas mobilizował i motywował do podnoszenia standardów życia publicznego i gospodarczego, będzie zwracał uwagę na to, co w istocie jest ważne dla kraju, dla nas dziś i dla naszych dzieci jutro.

Wśród prelegentów pierwszego spotkania Round Table Mixer znaleźli się m.in. Ryszard Petru, Cezary Kaźmierczak, Leszek Jażdżewski i Mateusz Grzesiak. Krótkim wystąpieniom towarzyszyła dyskusja oraz właściwa dla formuły ?miksera? wymiana wizytówek i zmiana miejsc.

A to już wiesz?  Świętujemy 25 lat wolności i zmian! Wśród gości Barack Obama!

Grudniowe spotkanie RTMix było pierwszym, organizatorzy już planują kolejne. O tym, że istnieje potrzeba takich spotkań, świadczy frekwencja ? w spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób. Kilkadziesiąt kolejnych zadeklarowało chęć udziału w następnych.

Relacja ze spotkania RTMix oraz wystąpienia prelegentów będą dostępne w serwisach społecznościowych oraz na specjalnym kanale YouTube.

 

Round Table Mixer:

Facebook: https://www.facebook.com/RTMixer

Twitter: https://twitter.com/RTMxr


dostarczył infoWire.pl

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy