Data publikacji: 2016-12-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Tunel Flyspot przekroczył barierę 50 tys. klientów
Kategoria: Sport, BIZNES
Podwarszawski Flyspot obsłużył już ponad 50 tys. klientów. To tylko początek: wkrótce liczba latających klientów Flyspot skokowo wzrośnie – w 2017 wystartuje drugi tunel Flyspot w Katowicach. W planach jest kolejny – w Trójmieście.
Osiągnięcie bariery 50 tys. klientów potwierdza, że oferta Flyspot trafiła w potrzeby grupy docelowej, czyli zarówno profesjonalnych skoczków spadochronowych i skydiverów, jak i okazjonalnych amatorów latania – mówi Michał Braszczyński – Prezes podwarszawskiego tunelu aerodynamicznego Flyspot – najnowocześniejszego tego typu obiektu na świecie. Sukces podwarszawskiego tunelu nie oznacza jednak, że rynek tego typu usług jest szeroki. Przeciwnie, popyt na latanie w tunelu aerodynamicznym jest ograniczony, a branżowy know-how praktycznie nie istnieje. Prowadzenie tunelu w zrównoważony, biznesowy sposób jest niezwykle trudne. Wymaga nie tylko precyzyjnego biznesplanu, ale też żelaznej analizy, kontroli kosztów i dyscypliny finansowej. Na tym rynku utrzymują się wyłącznie najlepsi z najlepszych – dodaje Braszczyński.
Flyspot korzysta z mody na sport i ruch fizyczny. Według badań CBOS, ponad 66 proc. Polaków uprawia sport, a popularność zdobywają aktywności (np. Crossfit) i obiekty oferujące szybkie rozładowanie stresu (takie jak tunel Flyspot w Morach pod Warszawą). Jednak Flyspot to także profesjonalni skoczkowie spadochronowi i skydiverzy. W ich środowisku Flyspot uważany jest za najlepszy tunel na świecie: jest najszybszy, najsprawniej funkcjonujący, świetnie skomunikowany, ma zaplecze hotelowe. Mamy najlepszych instruktorów i portfolio współpracujących z nami gwiazd światowego skydivingu. Praktycznie wszystkich znamy. Niemal wszyscy u nas regularnie trenują – opowiada Prezes Braszczyński.
Flyspot zamierza wykorzystać swój warszawski sukces. Już wiosną 2017 r. będzie można polatać w kolejnym tunelu Flyspot, tym razem w Katowicach. W planach jest uruchomienie kolejnego tunelu, w Trójmieście. Mamy najlepsze na rynku kompetencje do poszerzania branży. Amatorom skydivingu zaoferowaliśmy zupełnie nową jakość. Tunel pod Warszawą przez wielu uważany jest za najlepszy na świecie – mówi Michał Braszczyński. Renoma, jaką cieszy się tunel, to efekt bezkompromisowego podejścia do planowania inwestycji. Flyspot wykorzystuje technologię ISG (Indoor Skydiving Germany). Dzięki niej ciąg powietrza w tunelu jest równy i pozbawiony turbulencji, nawet przy maksymalnej symulowanej prędkości spadania, która wynosi 320 km/h.
O jakości tunelu Flyspot mogą zaświadczyć profesjonaliści. W tym roku rywalizowali oni we Flyspot podczas dwóch prestiżowych imprez: Pucharu Świata oraz Mistrzostw Polski w Skydivingu.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #Sport #BIZNES