Informacja prasowa
Warszawa, 2 sierpnia 2018 r.
Wyjazd na wakacje to nie tylko wypoczynek w pięciogwiazdkowym hotelu z basenem i opcją all inclusive. Urlopowicze równie często decydują się na spędzenie czasu wolnego na łonie natury, polu campingowym czy pod namiotem. Biwakowe warunki sanitarne znacznie odbiegają od tych domowych. Jak więc zadbać o higienę, aby nic przykrego nie spotkało nas w trakcie wypoczynku?
Wakacje pod namiotem to niesamowita przygoda i wspaniały sposób na niskobudżetowe podróżowanie nie tylko po kraju, ale również zagranicą. Pamiętajmy jednak, że publiczny prysznic, wspólne toalety czy ograniczona możliwość mycia rąk zwiększają ryzyko różnego rodzaju infekcji. Jeśli nie chcemy, aby zakłóciły nam one wypoczynek, zaopatrzmy się w produkty, które pomogą nam w utrzymaniu odpowiedniej higieny.
Żel antybakteryjny do rąk
Biwakowanie w lesie (co jest dozwolone np. w krajach skandynawskich) lub miejsce namiotowe daleko od łazienki nie sprzyjają myciu rąk przed każdym posiłkiem czy przekąską. Warto więc mieć przy sobie żel antybakteryjny, który pozwoli na zdezynfekowanie dłoni bez użycia wody.
„Pamiętajmy, że brudne ręce nie powinny kojarzyć się tylko z widocznymi zabrudzeniami. Poprzez dotyk różnego rodzaju przedmiotów (klamek, poręczy, banknotów), spożywanie zanieczyszczonych produktów spożywczych (warzyw, owoców) następuje transport chorobotwórczych bakterii, wirusów czy grzybów na nasze ręce. Mogą one powodować bakteryjne lub wirusowe zapalenia jamy ustnej oraz opryszczkę. Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy zawsze dojdzie do zakażeń” – mówi stomatolog Magdalena Szela-Słowik, ekspert akcji „Nie musi ci to przeszkadzać”.
Nakładki na toaletę
Siadanie na deskę w publicznych toaletach nie jest najlepszym pomysłem. Natomiast metody pozwalające na korzystanie z niej bez dotykania deski, mogą być na dłuższą metę uciążliwe. Warto więc zaopatrzyć się w jednorazowe nakładki. Większość z nich wykonana jest z łatwo rozpuszczalnych materiałów, dzięki czemu możemy bez obaw spuszczać je w toalecie.
Żel na afty
Z uwagi na ograniczony dostęp do bieżącej wody, podczas pobytu pod namiotem zdarza się nam jeść nieumyte warzywa i owoce, czy płukać je w pobliskiej rzece. Zdecydowanie rzadziej dbamy też o czyste dłonie. W ten sposób do naszej jamy ustnej przedostają się bakterie, które mogą przyczynić się do powstania zmian w jej obrębie np. bolesnej afty. Taka nadżerka może powodować problemy z piciem, jedzeniem, a nawet mówieniem. Warto więc mieć przy sobie apetyczny żel (np. Sachol Aftigel), który odizoluje zmianę od drażniących czynników zewnętrznych i będzie sprzyjał odnowie błony śluzowej jamy ustnej. Pamiętajmy, że nieleczona afta może utrzymać się nawet do kliku tygodni! Nie warto więc męczyć się podczas urlopu, lepiej od razu zastosować odpowiedni preparat.
Klapki
To absolutna podstawa, jeżeli chodzi o wakacyjne wyjazdy. Nawet w hotelach o wyższym standardzie lepiej jest brać prysznic w klapkach. O zarażenie grzybicą jest nietrudno – wystarczy stanąć gołą stopą w tym samym miejscu, gdzie przed chwilą stała osoba zakażona. Dodatkowo warto pamiętać, że grzybica najlepiej rozwija się w miejscach ciepłych i wilgotnych. Aby się przed nią uchronić, dobrze jest dokładnie osuszać przestrzenie międzypalcowe i stosować np. spraye do stóp o właściwościach przeciwgrzybicznych.
Chusteczki do higieny intymnej
Kiedy o dostęp do prysznica trudno, a długa podróż czy upalny dzień wymusza na nas szybkie odświeżenie, warto mieć przy sobie paczkę chusteczek do higieny intymniej. Nie wymagają użycia wody, a delikatnie przeczyszczają skórę, zapobiegając również infekcjom grzybicznym i bakteryjnym. Pomogą zachować odpowiednie pH miejsc intymnych oraz świeżość w trudnych warunkach.
Sachol Aftigel – wyrób medyczny przydatny w leczeniu aft, aftowego zapalenia jamy ustnej i mikrozmian w jamie ustnej wywołanych na przykład przez stałe lub ruchome protezy bądź aparaty ortodontyczne. Dzięki skuteczności naturalnych standaryzowanych ekstraktów wyrób ten tworzy ochronną warstwę przykrywającą mikrozmiany i ogranicza bolesne objawy oraz pieczenie. Ponadto sprzyja on procesowi odnowy nabłonka. Dostępny w tubie 12 ml.
Średnia cena apteczna: 12 g/ 17-18 zł
Sachol Aftigel, 12 ml. Wskazania do stosowania: afty, aftowe zapalenie jamy ustnej i mikrozmiany w jamie ustnej wywołane na przykład przez stałe lub ruchome protezy bądź aparaty ortodontyczne. Dystrybutor: Valeant Sp. z.o.o. s.j.